top of page

בדיקור האורטופדי עובדים על פתרון תהליכים דלקתיים כרוניים : דלקת בגידים, ברצועות , בורסות. בעזרת הדיקור האורטופדי ניתן לטפל במגוון רחב של תהליכים דלקתיים כרונים כגון: golf\tennis elbow,jumper's knee,bursitis , כתף קפואה ועוד.
 

איך זה עובד?

החדרת המחט מחדשת תהליכים דלקתיים מבפנים בניגוד לטכניקות חיצוניות אחרות. האפקט הוא הורדת כאב כמעט מיידית ויצירת שינויים פיסיולוגים מבפנים: חידוש רקמה דלקתית והפחתת כאב. החדרת המחט גורמת לשינוי מכני ופזיולוגי ולהפרשת נוגדנים מהמוח כגון האפיואיד. בנוסף האיזור מוצף בדם חדש שמנקה ומנקז את הרעלים מהאיזור.

הכאב מפסיק כי אין צורך עוד לשריר או לרקמה לספר למוח שיש בעיה.

דיקור אורטופדי

קינזיו טייפ גורם להרמה מיקרוסקופית של העור ובכך מתאפשר שיפור בזרימת הדם וניקוז לימפטי. בעזרת השיטה ניתן להפחית ולהפיג כאבים במהירות, לשפר טווחי תנועה וכוח שרירי, להוריד נפיחות, לטפל בדלקות ולהחזיר ביטחון בתנועתיות. 

הטייפ הוא היפואלרגני ואינו מכיל חומרים תרופתיים.

השיטה פותחה לפני 35 שנה על ידי ד"ר קנזו קאזה.

כיום השימוש בטייפים נפוץ לא רק בקרב אתלטים אלא גם בתחום הרפואה והשיקום ומתאים לטיפול  במגוןן אוכלוסיות. 

קינזיו טייפ
דיקור יבש

שיטה זו בנויה לפי האנטומיה המערבית ושונה מהדיקור הסיני. בטכניקת הדיקור היבש מחדירים מחט סטרילית לרקמת השריר במטרה להגיע לנקודת הטריגר (נקודת ״קשר״ בשריר או ברקמת החיבור).

האזורים בהם אנו מדקרים יכולים להיות מכווצים או כאלה הגורמים ללחץ על העצבים. החדרת המחט לנקודת הטריגר מחוללת שינוי ביומכני התורם להורדת הכאב המקומי והמוקרן.

טיפול באמצעות דיקור יבש מתאים לכאבים שמקורם ברקע שרירי, מפרקי או עצבי , והוא יכול להפחית באופן משמעותי את הכיווץ והכאב ולשפר טווחי תנועה.

תרפיה מנואלית

תרפיה מנואלית (ידנית)– זהו שם כולל לטכניקות מגע (hands on), הלקוחות מתחום האוסטאופטיה, פיזותרפיה, כירופרקטיה. תרפיה מנואלית כוללת שיטות אבחון, הערכה וטיפול ייחודיים המתייחסים לכל המערכות בגוף האדם.

הדגש בעבודה הוא על רקמות החיבור ומערכת התנועה. הטכניקות יכולות להיות מגוונות, אך הגישה היא בראיית הגוף כיחידה תפקודית אחת.
הטיפול המיופאשיאלי – הינו שם כולל לקטגוריות טיפולים ששמים דגש על תיפקודי הפאשיה, מתוך הבנה שזהו החלק המקשר והחשוב ביותר בפיזיולוגיה של הגוף.

פאשיקום

השיקום התנועתי אורתופדי או בקצרה פשיקום, הינה טכניקה המאפשרת איתור, זיהוי וטיפול בכאבי שרירים ובכשלים תנועתיים תוך התייחסות למכלול הקיים- המערך התנועתי והמערך הרגשי/פסיכולוגי.

במקום לתת את תשומת הלב לאיזור מסויים, שיטה זאת שמה דגש על מערכת היחסים בין חלקי הגוף השונים. על איך אחד משפיע על השני ואת ההקשרים בינהם. לדוגמא -למה אם סובבתי את הקרסול לאחר חודש הופיעו כאבים בצוואר? או איך הכתף קשורה לבעיה בברך.....

השיקום שונה מהמקובל כי ניתן דרכו למצוא ולנטרל את מקורותיהם של הבעיות הכרוניות ולא לטפל רק בסימפטומים של הכאב. הטיפול מתבסס על ידע קינסיולוגי (תנועתי) מעמיק ונשען על אבחון תנועתי והתנהגותי במטרה לטפל במקור הבעיה ולא רק בסימפטום.

לאחר אבחון אני משתמשת במגוון כלים ושיטות, טריגר פוינט- שחרור נקודות כאב, תרפיה מיופשיאלית, קנזיו טייפינג, בכדי לטפל בכשל.

בנוסף המטופל מקבל כלים התנהגותיים ותנועתיים להתנהלות היום יומית ולשמירה על איכות חיים.

קרניו סאקרל היא שיטת טיפול במערכת העצבים המרכזית וריקמות החיבור. הטיפול עצמו מורגש באופן מעוד עדין, אבל יוצר תגובתיות עמוקה ועוזר לגוף לשחרר חסימות במערכת העצבים. למערכת הקרניו סאקרלית יש השפעה על כל תפקודינו בחיים. הטיפול בשיטה נמצא מועיל במקרים של כאבים כרוניים שונים, בעיות תנועתיות, שיקום לאחר תאונות ופציעות, הפרעות קשב וריכוז, פיברומיאלגיה, עצירות, הפרעות שינה, חרדות ודיכאון, כאבי מחזור, כאבי ראש ועוד. הטיפול מתאים גם לנשים בהריון, ומומלץ מאוד לתינוקות וילדים. יש הטוענים ששיטה זו היא הדבר הקרוב ביותר לתיווך בין מערכת העצבים, התודעה והנשמה.

קרניו- סאקרל
bottom of page